Açıklama

David Spritz (Nicolas Cage), Chicago´da yerel bir kanalda hava durumu sunuculuğu yapmaktadır. Ulusal kanallardan birisinin “Hello America – Merhaba Amerika” adlı sabah programından teklif alınca iş hayatının altın dönemini yaşamaya başlar.

Kariyerinde zirveye çıkmıştır ama özel yaşamı için aynı şey söylenemez. Tıpkı aniden değişen hava koşulları gibi David´in özel yaşamı da tam bir felakete doğru sürüklenir. Kendisine hayli acı veren bir boşanma süreci geçirir. Babası ağır hastalanır. Çocuklarıyla arası açılır. Meslek yaşamında en tepeye tırmanan David´in özel yaşamı kelimenin tam anlamıyla bıçak sırtına döner.Fiyasko üzerine fiyasko yaşar.

Durumu kontrol altına almaya-düzeltmeye çalıştıkça hayatın değişmez gerçeğiyle yüz yüze gelir: Tıpkı hava koşulları gibi, hayatın ne getireceğinin önceden kestirilmesi mümkün değildir.

Paramount Pictures´ın sunduğu “The Weather Man”in yönetmenliğini Gore Verbinski üstlendi. Yapımcılığını Todd Black, Steve Tisch ve Jason Blumenthal´in gerçekleştirdiği filmin senaryosunu Steven Conrad yazdı. Baş rollerinde Nicolas Cage, Michael Caine, Hope Davis, Gemmenne De la Pena ve Nicholas Hoult kamera karşısına geçti.

Künye

Yönetmen Gore Verbinski
Senaryo Steve Conrad
Yapımcı Todd Black,Jason Blumenthal,Steve Tisch
Müzik James S. Levine
Görüntü Yönetmeni Phedon Papamichael
Vizyona Giriş Tarihi 10 Mart 2006
Süre 101 dk
Tür Dram,Komedi
Ülke ABD
IMDB Imdb Sitesi (7)

Oynayanlar

Nicolas Cage David Spritz
Michael Caine Robert Spritzel
Hope Davis Noreen
Gemmenne De La Peña Shelly
Nicholas Hoult Mike
Michael Rispoli Russ
Gil Bellows Don
Judith Mcconnell Lauren
Uğur Taşdemir Türkçe Seslendirme

Firmalar

UIP Dağıtımcı

Video ve Fotoğraflar

1videolar 6fotoğraflar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir