Açıklama

1991: Jack Starks, Körfez Savaşı sırasında ABD Deniz kuvvetlerinde Yüzbaşı olarak görev yapar. Başından aldığı ölümcül yara iyileşmesine rağmen, şoktan kaynaklanan hafıza kaybına uğrar. Terhis edildikten sonra gidecek yeri ve hiç akrabası olmayan Jack, doğduğu yere Vermont’a dönmeye karar verir.

9 ay sonra, karlı yollarda otostop yaparak Vermont’a ulaşmaya çalışan Starks’ın gözüne yolda bozuk bir kamyonet çarpar. Arabada Jean adında bir kadın ve 8 yaşındaki Jackie adlı kızı vardır. Konuşamayacak kadar sarhoş olan kadına yardım teklifinde bulunarak, kamyoneti çalıştırmayı başarır.

Bundan sonra otostopa devam eden Starks, Kanada sınırına giden genç bir adam tarafından arabasına alınır. Bir süre sonra, araba polis tarafından çevrildiğinde, Starks aniden kendinden geçer. Uyandığında, küçük bir kasabanın mahkemesinde cinayet sanığı olarak yargılanmaktadır.

Cezai ehliyeti olmadığı için, Alpine Grove Akıl Hastanesine sevkedilmesine karar verilir. Orada, Dr. Becker tarafından kendisine deneysel ilaçlar verilecek ve deli gömleği giydirilerek hastane bodrumundaki morgun bir odasına kapatılacaktır.

Bu küçük odada, hafıza gelgitleri yaşayan Starks’ın kafasında savaş anıları ve polisin öldürülmesi olayına dair görüntüler canlanır. Bu parça parça görüntüleri birleştirerek gerçekte ne olduğunu hatırlamaya çalışır.

Geçmişle uğraşırken, aniden kendini Vermont’ta bulur. Burada, kendisine yatacak yer bulması için yardımcı olmaya çalışan Jackie adındaki garson kızla tanışır. Yılbaşı arifesi olduğu için evsizler bütün sığınma yerlerini doldurmuştur. Jackie evindeki divanda yatması için razı olur. Uykudayken, Starks hâlâ kapatıldığı odada olduğunu ve kurtuluşunun ve yaşamının henüz tanıştığı bu kızın elinde olduğunu hissetmektedir.

Künye

Yönetmen John Maybury
Senaryo Marc Rocco,Tom Bleecker,Massy Tadjedin
Yapımcı Jennifer Fox
Müzik Brian Eno
Görüntü Yönetmeni Peter Deming
Eser Marc Rocco
Vizyona Giriş Tarihi 29 Temmuz 2005
Süre 103 dk
Tür Aksiyon,Dram,Fantastik,Gerilim,Gizem
Ülke ABD,ALMANYA
IMDB Imdb Sitesi (6,6)

Oynayanlar

Adrien Brody Jack Starks
Keira Knightley Jackie Price
Kris Kristofferson Dr. Thomas Becker
Jennifer Jason Leigh Dr. Beth Lorenson
Kelly Lynch Jean Price
Brad Renfro Fremder
Daniel Craig Rudy Mackenzie
Steven Mackintosh Dr. Hopkins
Brendan Coyle Damon
Mackenzie Phillips Hemşire Hardling
Jason Lewis Subay Harrison
Richard Dillane Kaptan Medley
Garrick Hagon Karşı Tarafın Avukatı
Elif Acehan Keira Knightley Seslendirmesi
Ian Porter

Firmalar

Pinema Dağıtımcı

Video ve Fotoğraflar

1videolar 18fotoğraflar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir