Açıklama

Orta gelirli İstanbul’da yasayan bir aileye, sonradan görme zengin bir akrabanın kızı olarak gelen bir kız ve bu ailenin yargı değerlerini nasıl alt üst edişi konu ediliyor.Kızın aileye gelir olarak sağladığı katkılar,kaprisleri ve güzel olmasından dolayı bir çok talip çıkması aile içinde nasıl etkiler yaptı anlatılıyor. Postacının bile pek seyrek uğradığı evlerine postacı bir gün bıraktığı mektup evde şaşkınlık uyandırır. Mektupta Ata Efendinin teyze oğlu Yaşar kızını İstanbul’a yollayacağı yazmaktadır. Ayrıca yanında üç yüz lira göndermektedir.Böyle bir şeyi istemeyen Ata Efendi evde oluşabilecek problemlerden kaygılanmaktadır. Ama zengin olan teyze oğlunun göndereceği para hiçte göz ardı edilecek bir miktar değildir.Ayrıca kız güzel ise evde bulunan huzurun kaçabileceğini düşünmektedir.
Ama kız emrivaki bir şekilde gönderilir.Ve evde tahmin edilenden çok farklı bir kız çıkar karsılarına. Oldukça güzel olan kız evdekilerde dahil olmak üzere bir çok kişinin ilgisini kazanır. Eve yeni bir gelir kapısı da açılmış.
Yaşar’ın İstanbul’daki iş ortaklarından da kızın geçimi için para vermektedirler. Ata Efendi’de kıza tutulur bu arada. Ata Efendi çalıştığı yerde güvenilir birisidir. Bir gün patronun oğlu Ayşen ile tanışır. Bu da iş yerinde Ata Efendi’ye bir karizma kazandırmıştır. Ata Efendi patronu ve Patronun oğlu ile daha sık bir araya gelirler ve patronun oğlu Rüştü kıza taliptir. Rüştü Ata Efendi ile oldukça ahbap olurlar. Ata Efendi terfi eder. Rüştü bir yere görürse Ata Efendi ve ailesini kimseye para ödetmez ve bir zengin gibi yaşamaya başlarlar. Daha sonra elçi Sait Reşit ile ilişkisi olan Ayşen yanlış bir karar verir ve elçi ile evlenerek yurt dışına çıkarlar.
Ayşen bu ilişkiden mutlu olmaz ve Rüştü ile Ata Efendi kız geri döndürmek için uğraşırlar. Ayrıca evde kız gidince eski haline dönmüş parasızlık baş göstermiştir. Kız da geri dönmek istemektedir. Evdekiler kızı özlemişlerdir. Ayşen geri döner. Patronun oğlu Rüştü ile evlenir.Böylece herkesin istediği son ortaya çıkmış olur. (Yalçın Özgül)

Künye

Yönetmen Ziya Öztan
Senaryo Ziya Öztan,Gürsen Topses,Altuğ Savaşal
Yapımcı Sacit Doğruyol
Müzik Nedim Otyam
Görüntü Yönetmeni Hüseyin Özşahin
Eser Refik Halit Karay
Süre 0 dk
Tür Dram,Duygusal,Tarihi
Ülke TÜRKİYE

Oynayanlar

Ahmet Mekin Ata Efendi
Sema Yunak Ayşen
Halil Ergün Atıf
Asuman Arsan Üftade
Mesut Çakarlı Çetin
Zeynep Tedü Feride
Ahmet Sezerel Rüştü
Suna Selen Berrin
Gülsen Tuncer Gülname
Fatoş Sezer Iman Casus
Dilaver Uyanık İsmail
Yaman Okay Yaşar
Cem Kurtoğlu Mr Thomas
Muhteşem Durukan Namık
Sümer Tilmaç Bölüm Oyuncusu
Erol Keskin Doktor
Hüseyin Kaşif Mahmut
Baykal Kent Bölüm Oyuncusu
Metin Serezli Faruk Senai
Necati Bilgiç Postacı
Ahmet Açan Kürkçü Dükkanı Sahibi
Oktay Güzeloğlu Kapıcı Bilal
Engin Koç Balodaki Adam
Bülent Polat
Faruk Savun Bölüm Oyuncusu
Kamer Sadık Darülaceze Görevlisi
Tahsin Koray Rasim
Hale Haykır Balodaki Bayan
Ayten Erman Madam
Orhan Çağman Mehmet Münif Bey
Salih Eskicioğlu Bölüm Oyuncusu
Hüseyin Kutman Ata Efendi’nin Patronu Talib Bey

Ekip

Kostüm Tasarım Meral Özen (Kostüm Tasarım)
Yönetmen Ekibi Gülin Tokat (Yönetmen Yardımcısı)
Post-Prodüksiyon Hilmi Güver (Jenerik Tasarım)

Firmalar

TRT Yapım

Video ve Fotoğraflar

1videolar 7fotoğraflar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir