Açıklama

Köpek Adası (Isle of Dogs), yazar / yönetmen Wes Anderson‘ın dokuzuncu filmi ve ikinci stop-motion animasyon filmidir. Köpek krizinin ve kitlesel anti-köpek histerisinin saplarında yakın gelecekte Japonya’da geçen büyük bir maceradır. Burada, sadece Çöp Adası olarak bilinen bir uçsuz bucaksız çöp dünyasında, sürgün edilmiş ve hayatta kalmak için bir araya gelmiş köpeklerin onları küçük bir insan pilotunun kazara inişi sayesinde hayat değiştiren maceraya sokması anlatılır.

Ortaya çıkan yolculuk mizah, aksiyon ve arkadaşlık ile doludur. Fakat, Japon sinemasının destansı kapsamına ve güzelliğine, köpek arkadaşlarının asil sadakatine, küçük ve gözden kaçırılanların umutsuz kahramanlığına, hoşgörüsüzlüğün reddine ve en önemlisi kırılmaz çocuk-köpek bağına dikkat çeker.

Köpek Adası (Isle of Dogs), 12 yaşındaki koğuş başkanı Atari Kobayashi’nin Mayor Kobayashi’ye yozlaşmasına ilişkin hikayesini anlatıyor. Yürütme Kararnamesi ile, Megasaki Şehri’nin tüm evcil hayvanları geniş bir çöp kutusuna atılırken, Atari, minyatür bir Turbo motor ile  tek başına yola çıkar ve kendi koruyucu köpeğini bulmak için Çöp Adasına uçar. Orada, bir grup yeni bulunan melez arkadaşlarının yardımıyla, bütün ilçenin kaderini ve geleceğini belirleyecek epik bir yolculuğa başlar.

 

Video ve Fotoğraflar

1videolar 1fotoğraflar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir